En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Yeni Jaeger-LeCoultre Reverso ile Van Gogh’u Bileğinizde Taşıyın

0
Eklenme Tarihi: 02/08/2016 ZAMAN
Jaeger-LeCoultre-Reverso-1

İsviçreli ünlü saat üreticisi Jaeger-LeCoultre, Reverso adlı modelinin ikinci serisi olan ve Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yer alan Van Gogh Müzesi ile ortak çalışmasının ürünü yeni saatini tanıttı. Yeni Reverso, kadranında yer alan ünlü ressamın 1887-1888 yıllarında çizdiği otoportresiyle dikkat çekiyor. Bu çalışma, daha önce üretilen ve 2015 yılında satışa sunulan Van Gogh’un “Ayçiçekleri” resminin yer aldığı Reverso’dan sonra ünlü ressamı konu alan ikinci Jaeger-LeCoultre tasarımı.

Saatin kadranında yer alan ve Van Gogh’un en ünlü eserlerinden biri olan otoportre, halen Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’nde sergileniyor. İlk bakışta, yeni saatin klasik Reverso’nun Art Deco karakterini koruduğu görülüyor. Otoportre, “Ayçiçekleri” serisinde de olduğu gibi, Reverso’nun çerçevesinin sağ üst kısmına yerleştirilen bir çarkın hafifçe çevrilmesi ile 2 kademede ortaya çıkıyor.

Saatin Master Ultra-Thin kasasının içinde elle kurmalı kalibre 849 hareket mekanizması yer alıyor.

Yalnızca dört adet üretilecek olan yeni Reverso, 101,000 euroluk etiketle, Jaeger-LeCoultre’un Amsterdam’daki mağazasında meraklılarını bekliyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-2 Jaeger-LeCoultre-Reverso-3 Jaeger-LeCoultre-Reverso-4 Jaeger-LeCoultre-Reverso-5 Jaeger-LeCoultre-Reverso-6