En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Valkyrie Elektrikli Motosiklet Porsche 911′den İlham Aldı

0
Eklenme Tarihi: 15/11/2012 ARAÇ
valkyrie-electric-motorcycle-concept-by-saad-alayyoubi1

Spor otomobil deyince ilk akla gelenlerden Porsche 911’den ilham alan Valkyrie; fütüristik tasarım ile klasik stili harmanlayan elektrikli bir motosiklet konsepti. Sıfır emisyonlu motosiklete yeni bir anlam kazandıran Valkyrie, çevre dostu olmanın yanı sıra tasarım ve performansıyla da göz dolduruyor.

Her zaman için halka açık yollara uygun bir yarış arabası modeli çizen Porsche 911’in üreticisi otomobillerini tasarlarken kullandığı hafif ağırlıktaki malzeme ve alçak seviyeye yerleştirilen güçlü motoruyla kendisini benzerlerinden farklı kılıyor Valkyrie’nin gövdesi de, yanmalı motor kullanılmadığı için, son derece hafif ve ergonomik. Alt kısımda yer alan ızgaralar ise hava akışını sağlarken, araca fütüristik ve zarif bir görünüm sağlıyor. Titanyum alüminyum alaşımı gövde, Porsche’un en son hibrid teknolojisini yansıtıyor.

Arazi şartlarına göre değişen süspansiyon ve diğer ayarları gösteren dijital sensörler, ile Valkyrie Porsche Spyder’ın hibrid teknolojisi ve tasarımını motosiklete uyarlarken süper bir otomobili aratmayacak performansıyla da tam puan alıyor.