En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Royal Carribean Miami’de Yolcu Gemisi Terminali İnşa Edecek

0
Eklenme Tarihi: 24/08/2016 SU
Royal-Carribean-Million-Crown-of-Miami-Cruise-Terminal-1

Royal Caribbean Cruises Limited, Port Miami’de inşa edilecek yeni bir terminal için  Miami-Dade ile anlaşmaya vardığını duyurdu. 2018 yılının aralık ayında tamamlanması planlanan yeni terminal, Port Miami’ye hareketlilik kazandırırken Royal Caribbean International’ın devasa yolcu gemilerine de ev sahipliği yapacak.

Yaklaşık 15,800 metrekarelik bir alanı kapsayacak olan ve şimdiden “Miami’nin Tacı”adıyla anılan terminalin tasarımı Singapur merkezli mimarlık ofisi Broadway Malayan imzasını taşıyor. Tasarım, sudan bakıldığında taç şeklini andıran çizgileriyle dikkat çekiyor. Doğu ve batı yönlerinden bakıldığında ise Miami’yi simgeleyen M harfi görülürken, terminal yönünde ise misafirleri dalgaları anımsatan çizgiler karşılıyor.

Terminal inşaatının başlaması için, inşaat anlaşmasının Miami-Dade Şehir Komisyonu’nda oylanması bekleniyor. Anlaşma dahiline şehir komisyonu projenin çok küçük bir kısmı olan 15 milyon dolar tutarındaki yol ve çevre düzenlemeleri masraflarını karşılayacak. 247 milyon dolara mal olması beklenen terminalin hizmete girdikten sonra yılda 1.8 milyon yolcuyu ağırlaması bekleniyor.

Royal-Carribean-Million-Crown-of-Miami-Cruise-Terminal-2 Royal-Carribean-Million-Crown-of-Miami-Cruise-Terminal-3 Royal-Carribean-Million-Crown-of-Miami-Cruise-Terminal-4