En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Prens Badr Bin Suud Bugatti Chiron ve Bugatti Vision GT Concept’i Koleksiyonuna Ekledi

0
Eklenme Tarihi: 12/08/2016 ARAÇ
Bugatti-5

Bugatti, Cenevre’de tanıtılan Bugatti Chiron ve yalnızca bir adet üretilen konsept otomobil Vision Grand Turismo’nun Suudi Prens Badr Bin Suud’a satıldığını açıkladı. Kendilerine “en ikna edici teklif” ile gelen müşterinin 21 milyar dolarlık kişisel servete sahip olan Prens Badr Bin Suud olduğunu belirten üreticinin bu iki süper otomobil için 5 milyon dolar civarında bir para aldığı belirtiliyor.

1,500 beygir gücündeki 2,5 milyon dolarlık 2017 Bugatti Chiron henüz satışa sunulmuş değil. Hatta, sadece konsepti mevcut olan bu süper otomobil üretime bile geçmedi. Prensin sahip olduğu diğer Bugatti, Vision Gran Turismo ise 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmış bir konsept. Dünya üzerinde yalnızca bir adet bulunan Vision Gran Turismo’yu diğer konsept otomobillerden ayıran özelliği, tam fonksiyonel bir otomobil olması.

Vision Gran Turismo ve Chiron bu ayın sonunda Pebble Beach Concours d’Elegance organizasyonunda sergilenecek ve bu iki özel araç Badr Bin Suud’un özel koleksiyonuna katılmadan önce otomobil meraklıları tarafından son kez yakından görülecek.

Bugatti-6 Bugatti-7 Bugatti Bugatti-1 Bugatti-2 Bugatti-3 Bugatti-4