En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Nissan BladeGlider Concept

0
Eklenme Tarihi: 16/11/2013 ARAÇ
bladeglider-1

Önümüzdeki hafta başlayacak Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan Nissan’ın arkadan çekişli, elektrikli, fütüristik konsept performans otomobili BladeGlider görsellerle tanıtıldı.

BladeGlider, sürtünmeyi en aza indirmek ve maksimum yol tutuş sağlamak için tasarlanan son derece dar ön bölüme ve ön bölüme kıyasla çok daha geniş bir arkaya sahip. Yukarı doğru açılan kapılar otomobilin fütüristik tasarımını tamamlıyor. 1+2 oturma düzenine sahip olan otomobilde sürücü koltuğu, McLaren F1’de olduğu gibi, orta bölümde yer alıyor. BladeGlider’ın aerodinamik yapısı otomobil yüksek hızlarda yola yapışarak dengeli bir şekilde yol almasını sağlıyor.

Nissan’dan yapılan açıklamaya göre BladeGlider gücünü arka tekerleklerin göbeğinde yer alan elektrik motorlarından alacak. Ancak Japon otomobil üreticisi yeni konseptinin güç ve performans verileriyle ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Nissan BladeGlder, Nissan’ın yenilenmiş ikinci nesil kompakt crossover’ı Qashqai ile birlikte 20 kasım tarihinde görücüye çıkacak.

bladeglider-2 bladeglider-3 bladeglider-4 bladeglider-5 bladeglider-6