En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Montblanc TimeWalker Pythagore Ultra-Light

0
Eklenme Tarihi: 12/08/2016 ZAMAN
Montblanc-TimeWalker-Pythagore-Ultra-Light-Concept21

Markanın Çin temsilcisi, Dünya Badminton Şampiyonu Lin Dan’a adanan Montblanc TimeWalker Pythagore Ultra-Light, modern saat mühendisliği ve klasik tekniğin buluştuğu eşsiz bir saat.

Yeni Montblanc TimeWalker Pythagore Ultra-Light, saat dünyasında ilk kez kullanılan bir malzeme ile üretiliyor. Karbon nanotüplerle güçlendirilen kompozit bir malzeme olan ITR2 (Yenilikçi, Teknik, Devrimci Reçine) adlı bu malzeme, çelikten sekiz, titanyumdan dört kat daha hafif.  Montblanc’dan yapılan açıklamaya göre dünyada ITR2’yi işleyerek bir saat kasasına dönüştürebilecek çok az uzman bulunuyor ve Montblanc uzmanları bu malzemeyi son derece dayanıklı bir sentetik elyaf türü olan Kevlar/Karbon ile birlikte kullanarak bir ilke imza atıyorlar.

Saatin kalbinde, 1943 yapımı ünlü Minerva Pythagore hareket mekanizmasından ilham alınarak üretilen yeni Montblanc Mechanical Caliber MB M62.48 hareket mekanizması yer alıyor. İskelet görünümündeki hareket mekanizması tamamı titantumdan üretilen 5 köprüsü ile dikkat çekiyor. 19’u değerli taş olmak üzere toplam 153 parçadan oluşan ve 50 saatlik güç rezervine sahip olan Montblanc Mechanical Caliber MB M62.48’in ağırlığı ise yalnıza 4.73 gram.

Montblanc TimeWalker Pythagore Ultra-Light’ın 14.88 gramlık toplam ağırlığı, saati piyasadaki en hafif saatlerden biri konumuna getiriyor. İskelet mekanizma, ağırlığın azaltılmasına yardımcı olurken fonksiyonel özellikleriyle de estetik bir unsur olmanın ötesine geçiyor.

Montblanc-Time-Walker-Pythagore-Ultra-Light-Concept-1 Montblanc-Time-Walker-Pythagore-Ultra-Light-Concept-2 Montblanc-TimeWalker-Pythagore-Ultra-Light-Concept-3 Montblanc-TimeWalker-Pythagore-Ultra-Light-Concept-4