En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Mehmet Doruk Erdem’den ‘Radikal’ Bir Konsept

0
Eklenme Tarihi: 24/08/2016 ARAÇ
BMW-Radical-Concept-1

Endüstriyel tasarımcı ve CGI sanatçısı Mehmet Doruk Erdem, BMW Radical Concept adını verdiği fütüristik motosiklet konseptiyle bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Geçmiş ve geleceği harmanlayan göz alıcı bir tasarıma sahip olan motosiklet, adının hakkını sonuna kadar veriyor.

Bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi görünen BMW Radical, retro tarz tekerlek ve jantlarının yanı sıra, gövdesini kaplayan zırh görünümlü grenajıyla da dikkat çekiyor. Yüksek arka tekerlek ve düşük gidon, sürücüyü sadece BMW motosikletlerinin sunabileceği bir hıza çok daha verimli bir şekilde çıkarmak üzere tasarlanmış. Motosiklette, gidonu tutmak için gövde üzerine yatan sürücüyü koruyacak bir ön rüzgarlık bulunmuyor. Motosiklet bu yönüyle de retro çizgisini koruyor. Bobber tarzı sele de Erdem’in modern tasarımında yer alan klasik detaylardan biri.

BMW Radical Concept tabii ki şu an için sadece bir tasarım çalışması, bu nedenle motosikletin teknik özellikleri hakkında bir bilgi sahibi değiliz. Bu çalışmanın Alman üretici BMW ile bir  bağlantısının olmadığını, ülkemizin yetenekli tasarımcılarından Mehmet Doruk Erdem’in bireysel projelerinden biri olduğunu belirtmekte de fayda var.

BMW-Radical-Concept-2 BMW-Radical-Concept-3