En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition

0
Eklenme Tarihi: 24/08/2016 ARAÇ
Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-1

Lister Motor Copmany, 1950’li yıllarda markanın yarış takımı adına yarışan efsanevi sürücü Sir Stirling Moss’un onuruna, Moss’un Brain Lister’in takımındayken kullandığı magnezyum gövdeli 1958 model Lister’ın 10 adet replikasını üreteceğini açıkladı.

Yalnızca 10 adet üretilecek olan otomobil, orijinali ile aynı olması için el yapımı magnezyum gövdeye sahip olacak. Çelik tüp şasi üzerine inşa edilecek olan aracın motor karterleri, debriyaj muhafazası ve diferansiyel kutusu da yine hafif magnezyumdan üretilecek. Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition’ın tasarımı Moss’un kullandığı Lister ile aynı renk tonları ile tamamlanacak.

Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition’ın kaputunun altında Jaguar D-Type’ın Croswaite and Gardiner tarafından üretilen 3.8 litrelik sıralı altı silindirlik motoru yer alacak. 337 beygir gücü ve 295 lb-ft tork üreten bu motor sayesinde 295 km/s makisumum hıza çıkabilen araç 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında bir sürede ulaşabilecek.

1 milyon Pound’a (3,85 milyon  TL) satışa sunulacak olan Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition’ın üretimine bu yılın sonlarına doğru başlanması bekleniyor.

Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-2 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-3 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-4 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-5 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-6 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-7 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-8 Lister-Jaguar-Knobbly-Stirling-Moss-edition-9