En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Karşınızda Vision Mercedes-Maybach 6 Concept

0
Eklenme Tarihi: 24/08/2016 ARAÇ
vision-mercedes-maybach-6

Mercedes, yüksek performanslı lüks otomobillerin gelecekte nasıl görüneceğine dair ciddi ipuçları veren yeni konsepti Vision Mercedes-Maybach 6’i Kaliforniya’da düzenlenen 2016 Pebble Beach Concours d’Elegance’ta tanıttı. İki kapılı Maybach 6’te her şey beklentilerin çok üstünde. Zaten, lüksün anlamı da bu değil mi?

Yaklaşık 6 metrelik uzunluğu (Tam olarak 570 cm) ile dikkat çeken 2+2 kişilik konsept otomobil dünyanın en uzun coupe’lerinden biri. 738 beygir gücündeki otomobil, dört tekerleğine ayrı ayrı yerleştirilen elektrik motorları ile 320 kilometrelik bir mesafe kat edebiliyor. Araç motorun ürettiği üç ili sıfırdan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında bir sürede ulaşabiliyor.

Vision Mercedes-Maybach 6’in en dikkat çekici yanı tabii ki kabini. İç kısımlarda eski Mercedes modellerine göndermelerde bulunan analog göstergeler yer alırken, asıl öne çıkan özellikler ise otomobil tutkunlarını bir bilim kurgu filminin içine çekiyor. Tüm torpidoyu kaplayan dokunmatik ekran bu detaylardan sadece biri. En dikkat çekici nokta ise dijital bir bilgi ekranına dönüşen çift katmanlı ön cam. Otomobilin özel tasarım koltuklarında da sürücü ve yolcuların durumlarını hissederek bilgi toplayan sensörler yer alıyor.

24 inçlik devasa jantlarıyla etkileyici bir görüntüye sahip olan Vision Mercedes-Maybach 6, tasarımıyla klasiklerden aldığı ilhamı geleceğe taşıyor. Martı kanat kapıları ve çift bölmeli arka camı otomobilin atalarından aldığı miraslardan bazıları. İnce ve temiz çizgilere sahip olan otomobilin aynaları da kamera görüntüleriyle ve bilgi ekranıyla destekleniyor.

vision-mercedes-maybach-6-2016-4 vision-mercedes-maybach-6-2016-2 vision-mercedes-maybach-6-2016-3