En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Gökyüzünde Yeni Soluk: Icon A5

0
Eklenme Tarihi: 12/07/2016 GÖKYÜZÜ
A5-Private-Plane-By-Icon-1

A5, Icon tarafından üretilen nispeten ekonomik, güvenilir, konforlu ve kompakt bir özel uçak. Eski bir Hava Kuvvetleri pilotu tarafından tasarlanan iki kişilik uçak, hafif yapısı ve katlanabilir kanatları sayesinde pek çok araç tarafından kolaylıkla çekilebiliyor. Katlanabilir kanatların depolama yönünden de önemli avantaj sağladığını belirtmek gerek.

Yalnızca 686.4 kg ağırlığındaki iki koltuklu Icon A5, karbon kompozit su geçirmez gövde ve isteğe bağlı geri çekilebilir iniş takımına sahip. Uçağın kalbinde bulunan 100 beygirlik Rotax 912 motorun ürettiği güç ile A5 saatte 175 km maksimum hıza ulaşabiliyor. 15,000 feete kadar yükselebilen uçağın tam dolu deposuyla alabildiği yol ise 640 km civarında. Geri çekilebilir iniş takımları ile sert pist inişi yapabilmesinin yanı sıra, etkileyici tasarımı sayesinde suya da iniş yapılabilmesine imkan tanıması, Icon A5’in en dikkat çekici özelliklerinden.

Son derece kullanışlı bir hava aracı olan A5, 20 saatlik bir kurs sonunda elde edilebilen bir havacılık lisansı ile kullanılabiliyor. Bu özelliği bu kompakt uçağı uzman pilotlar kadar havacılık heveslileri için de uygun hale getiriyor.

Icon A5’in satış fiyat, vergiler hariç 189.000 Dolar.

A5-Private-Plane-By-Icon-2 A5-Private-Plane-By-Icon-3 A5-Private-Plane-By-Icon-4 A5-Private-Plane-By-Icon-6