En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Geleceğin Lüks Süper Yatı: Settantanove Concept

0
Eklenme Tarihi: 24/08/2016 SU
settantanove-concept-superyacht-2

Britanyalı tasarımcı Matthew Bacon’ın hayal gücünün ürünü olan 49 metrelik Settantanove, fütüristik geri çekilebilir hydrofoil kanat ile süper yatların doğada bıraktığı karbon izini minimum seviyeye indirmeyi amaçlayan kusursuz bir yat konsepti. Amerika Kupası’nda yarışan araçlardan ilham alınarak tasarlanan süper yat, geri çekilebilir hydrofil kanat sistemini hidrojen ile çalışan türbin motorları ile birlikte kullanarak hem hızlı hem de sürdürülebilir bir deniz aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Daha küçük yat, tekne ve botlarda kullanılan hidrofil elemanlar daha büyük ve ağır araçlar olan süper yatlarda denge problemleri nedeniyle pek tercih edilmiyorlar. Settantanove Concept’in amacı, Palmer Johnson’ın yüksek verimli hidrojen gaz türbinli motorlar ve kendi kendini stabilize eden hidrofilleri süper yatlara uygulamayı amaçlayan devrim niteliğindeki büyük ölçekli karbon fiber üretim tekniğini kullanarak bu problemin üstesinden gelmek.

Teknik detayları ile dikkat çeken konsept çizimlerinden öne çıkan diğer bir detay da yatın modüler iç tasarımı. Müşteri isteklerine göre kişileştirilebilen iç tasarım da doğal elyaf ve reçine karışımı malzemeden üretilen iç duvarları, izolasyonu ve mobilyaları ile yatın çevreci kimliğini devam ettiriyor.

settantanove-concept-superyacht-1 settantanove-concept-superyacht-9 settantanove-concept-superyacht-3 settantanove-concept-superyacht-4 settantanove-concept-superyacht-6 settantanove-concept-superyacht-5