En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Fisker Karma, Karma Revero Adıyla Geri Dönüyor

0
Eklenme Tarihi: 24/08/2016 ARAÇ
karma

Otomobil tutkunlarının karşısına daha önce Fisker adıyla çıkan Karma Automotive, yenilenmiş amiral gemisi modeli Karma Revero’nun ilk görsellerini paylaştı. Hibrit otomobiller üreten ve Tesla’ya rakip olabileceği düşünülen elektronik devi Fisker’in küllerinden doğan Güney Kaliforniya merkezli Karma, yeni modeli ile kaybettiği prestiji yeniden kazanmayı amaçlıyor.

 Şirketin Fisker adı altında ürettiği hibrit Karma modelinin kaputunun altında iki adet 120kW elektrik motorunun yanı sıra bir de GM üretimi 2.0 litre turbo motor yer alıyordu. 2011 yılında üretime sokulan model mekanik aksaklıkları ile öne çıkmış ve yalnızca 2012 yılına kadar üretimde kalmıştı. Fisker, yaşanılan sıkıntılardan dolayı kısa süre içinde iflasını ilan etmişti. Şirketin isim hakları kısa bir süre önce Çinli yedek parça üreticisi Wanxiang tarafından satın alınmıştı. Çinli üretici markanın amiral gemisi modelinin geliştirilmiş versiyonu ile hibrit otomobil pazarında pay sahibi olmanın peşinde.

Yeni Karma Revero’nun teknik özellikleri, kaç tane üretileceği ya da fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu detayları öğrenmek için medya ve Fisker Karma sahiplerinin katılımı ile 8 Eylül tarihin Kaliforniya’daki Laguna Beach’te gerçekleştirilecek olan tanıtım organizasyonunu beklememiz gerekiyor.