En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Endeavour “Süper Tekne” Konsepti

0
Eklenme Tarihi: 12/08/2016 SU
Endeavour-3

Milano merkezli süper yat tasarımcısı Federico Fiorentino, M2Atelier’den Marijana Radovic ile ortak çalışmasının ürünü olan ve süper yatlar için yardımcı tekne görevi görmesi amacıyla tasarlanan  konsept yat Endeavour’un ilk çizimlerini yayımladı. Son derece hızlı, şık ve rahat bir tekne olan Endeavour, lüksün standartlarını yeniden belirler nitelikte bir tasarıma sahip.

Endeavour’un tasarım mottosu “denizlerin özel jeti”. Bu motto doğrultusunda tasarlanan tekne, özel jet kabinini anımsatan 6 yolcu kapasiteli iç mekanıyla dikkat çekiyor. Özel jet ilhamı bununla kalmıyor. Endeavour, çeşitli  motoru konfigürasyonları ile 50 knota kadar çıkabilen maksimum hızıyla da su üstünde jet tecrübesi vadediyor.

Karadan yat, özel ada, havaalanı, otel ya da villa gibi noktalara hızlı ve güvenli ulaşım sağlamak amacıyla tasarlanan 23 metre uzunluğundaki Endeavour, hızı ve konforu kadar şık görünümüyle de dikkat çekiyor. Açık bronz ve altın renklerinin hakim olduğu dış tasarım maun kaplamalar, çelik detaylar ve yolculuk sırasında manzaranın iç kısımda en üst seviyede hissedilebilmesini sağlayan büyük pencerelerle tamamlanıyor.

Endeavour-4 Endeavour-5 Endeavour-6 Endeavour-7 Endeavour-8 Endeavour-9