En Pahalı Lüks Evler, Arabalar, Motosikletler, Saatler

 
 
 
 
 


Breitling for Bentley B06 Midnight Carbon

0
Eklenme Tarihi: 11/07/2016 ZAMAN
Bentley-B06-Midnight-Carbon-By-Breitling-1

Breitling, Britanyalı otomobil üreticisi Bentley ile yürüttüğü ortak çalışmalara bir yenisini ekledi. Dünyaca ünlü markanın Bentley B06 Midnight Carbon adını verdiği ve yalnızca 500 adet üretilecek olan bu özel saat, 49 milimetrelik saten fırçalanmış kasası ve markanın kendi üretimi olan kendinden kurmalı B06 kronograf hareket mekanizması ile dikkat çekiyor.

Bentley’nin klasik tarzından ilham alınarak tasarlanan saatin çerçevesinde, markanın ürettiği otomobillerin radyatör kafeslerine benzer tırtıllı bir motif yer alıyor. Saatin siyah ağırlıklı tasarımı ve siyah, pırıltılı sedef kadranı, kontrast oluşturan mat detaylı gösterge kolları ve kırmızı ve beyaz renkli işaretlerle dengeleniyor. Saatin orijinal ve güçlü yapısı arka kapakta da kendisini gösteriyor. Otomobil jantı görünümündeki 360 derece oyunmuş salınım ağırlığı, saatin şeffaf arka kapağından rahatlıkla izlenebiliyor.

Saatin kalbinde, diğer tüm Breitling saatlerde olduğu gibi CESC sertifikalı kronometre hareket mekanizması yer alıyor. Bu mekanizmanın en önemli özelliği, Breitling’in ilk kez 1926 yılında ürettiği “30 saniyelik kronograf” hareket mekanizmasından ilham alınarak tasarlanmış olması. Merkezi gösterge kolunun tam turunu 30 saniyede tamamladığı bu mekanizma, 1/8’lik bir saniye diliminin bile keskin bir netlikle okunabilmesini sağlıyor.

100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği, 70 saatlik güç rezervi ve timsah derisi/ kauçuk kayışlar saatin dikkat çeken diğer detayları.

Bentley-B06-Midnight-Carbon-Watch-By-Breitling-2 Bentley-B06-Midnight-Carbon-Watch-By-Breitling-3